ATRAKCJE

wypoczywać można nie tylko na plaży

Okoliczne atrakcje

Brzegi Mierzei Wiślanej zachęcają nie tylko do korzystania z kąpieli morskich, zwłaszcza latem, ale również do długich spacerów po rzadko spotykanych szerokich plażach, z licznymi miejscami, gdzie znaleźć można bursztyn. Od tysięcy lat bursztyn zwany „złotem Bałtyku” przyciągał kupców aż z dalekiego Rzymu.

Tutaj też znajduje się Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana z pięknymi, obszernymi piaszczystymi plażami z ciągiem wydm porośniętych borem sosnowym.

W sprawie poniższych atrakcji należy kontaktować się z Informacja Turystyczną w Krynicy Morskiej tel: 785 141 121

Pobyt z wędkarstwem morskim

1.11-15.05 ŁOSOŚ

Ilość uczestników:  4 osoby

 • start z Górek Zachodnich o samym świcie, powrót na wieczór
 • start ze Świbna lub Mikoszewa motorówką za dodatkowa opłatą + 150 zł

 

15.03-10.04 ŚLEDŹ

Ilość uczestników: od  8-13 osób

 • start z Górek Zachodnich o godz. 7 lub o godz. 13, czas trwania rejsu do 5-6h

 

15.05-05.06 BELONA

Ilość uczestników:  4 osoby

Wyruszamy z  rana, powrót na wieczór

 • start z Jastarni
 • ewentualnie możliwy jest z transport samochodem z Gdańska do Jastarni +20zł/ os.

Rejsy turystyczne na foczą wyspę

Od 1.06 do 30.09

Ilość uczestników: od  7-13 osób,

 • start ze Świbna, wypłynięcie łodzią z Wisły na wody Morza Bałtyckiego, opowiadanie podczas rejsu o rezerwacie, dopłynięcie do wysp Mewia i Focza Łacha
 • na pokładzie kawa i herbata

Start o godz.: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Wycieczki przyrodniczo-krajoznawcze z przewodnikiem po Mierzei Wiślanej

Komfortowe warunki dla prowadzącego, jak i zwiedzających to max. 15 osób,

Jeżeli chcesz zobaczyć wyjątkowe miejsca na Mierzei Wiślanej, poznać jej historię i spędzić czas na łonie natury zapraszamy na wspólną wyprawę z naszym ornitologiem i przyrodnikiem, który od kilkunastu lat zarówno zawodowo, jak i prywatnie zajmuje się badaniem i ochroną przyrody w rejonie Zatoki Gdańskiej. Możliwość dostosowania planu wycieczki do zainteresowań uczestników.

Istnieje możliwość prowadzenia wycieczki w języku angielskim.

Zwiedzanie Mierzei Wiślanej drogami wodnymi

Od 1.05 do 30.09

Ilość uczestników:  Do 7 osób

Oferujemy szereg  usług z użyciem motorówki, w ofercie m.in.:

 • wynajem łodzi motorowych ze sternikiem lub bez (tylko dla osób posiadających odpowiednie  uprawnienia)
 • wycieczki motorówką ze sternikiem w atrakcyjne miejsca na Zalewie Wiślanym oraz Pętli Żuławskiej np: Malbork, Elbląg, Krynica Morska, Frombork itd.
 • zabawy na wodzie: narty wodne, koła, banan i inne zabawki
 • sesja zdjęciowa na jachcie lub motorówce
 • randka we dwoje na wodzie
 • wieczór zaręczynowy
 • rejsy w jedną stronę

 

Jeśli jesteś amatorem nart wodnych lub wake’a i posiadasz własny sprzęt z przyjemności posłużymy motorówką by pomóc ci w realizacji swojej pasji w dogodnym dla Ciebie terminie.

 

Zobacz jak przyjemne jest oglądanie walorów turystycznych z wody. Spróbuj na własnej skórze jak to jest przeprawiać się przez urządzenia hydrotechniczne takie jak pochylnie czy śluzy.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zobaczyć coś więcej niż typowy turysta

Krótkie rejsy ze sternikiem po Zalewie Wiślanym

W czasie takiej przejażdżki można obejrzeć  z wody port we Fromborku, Tolkmicko, Kamienica czy po prostu popływać w Zalewie Wiślanym.

Ilość miejsc na łódce 6 osób (+sternik), jednak komfortowo się pływa w 4 osoby (+sternik)

Czas trwania rejsu od 1 do 2h.

Rejs do miasta Elbląg

 trasa obejmuje rejs Zalewem oraz wpłynięcie na rzekę Elbląg, która prowadzi do Elblaga. Po drodze mijamy most pontonowy w Nowakowie, zakłady produkcyjne Alstom oraz dwa mosty zwodzone w samym centrum Elbląga.

Dodatkową atrakcją może być zamówienie posiłku czy lokalnego piwa w barze Specjal Pub prosto z łódki BEZ WYSIADANIA, kelner opuszcza zamówienie w koszyku do łódki https://www.facebook.com/specjalpub/

Cena takiego rejsu zależna jest od tego czy załoga będzie chciała zwiedzać Elbląg czy nie.

Rejs do Malborka

 to już raczej wyprawa całodzienna. Bardzo ciekawa wycieczka, podczas której pokonujemy 2 śluzy. W czasie rejsu można podziwiać dziewicze tereny, ostoje ptaków czy ostatecznie zamek w Malborku. Wycieczka jest bardzo ciekawa i interesująca. Dodatkową atrakcją może być posiłek w restauracji usytuowanej przy samej rzece Nogat, naprzeciwko  zamku w Malborku. Czas płynięcia w jedną stronę zajmuje około 2-3 godzin, zależne jest to od obłożenia na śluzach oraz ilości statków na trasie. Dodatkowo można skorzystać z atrakcji wodnych, ciągnięcia koła dla 2 osób za motorówką.

Cena takiego rejsu zależna jest od tego czy załoga będzie chciała zwiedzać Zamek i Malbork czy nie.

Bliższa i dalsza okolica

15 km od centrum Krynicy znajduję się granica Rzeczypospolitej Polskiej, będąca jednocześnie granicą NATO oraz Unii Europejskiej. Ostatnią miejscowością, do której można dojechać na terytorium państwa polskiego, są Piaski, a około 3 km za nią znajduje się pilnie strzeżona granica przecinająca prostopadle szeroką plażę.

Dużą  atrakcję stanowi możliwość żeglowania po Zalewie Wiślanym oraz rejsy statkami do Tolkmicka i Fromborka, a nawet do Elbląga i dalej aż do Gdańska, Światowej Stolicy Bursztynu. Godny polecenia jest rejs wycieczkowy do Fromborka, zwanego także grodem Mikołaja Kopernika. W miejscowej Bazylice Archikatedralnej znajduje się grób wielkiego polskiego astronoma, który „wstrzymał Słońce a ruszył Ziemię”. Warty zwiedzenia jest też kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego zaliczany do najwyższej, zerowej klasy światowych dóbr architektonicznych. Wiele bowiem atrakcji Fromborka wiąże się z działalnością Mikołaja Kopernika, miejscowego kanonika unowocześniającego ówczesny system gospodarczy, monetarny i obronny. Współczesnym śladem jego naukowych badań astronomicznych jest nowoczesne planetarium.

Z Krynicy Morskiej można dojechać lub dopłynąć do Elbląga, jednego z najstarszych miast w Polsce, przyciągającym nie tylko odbudowaną starówką z górującą nad nią Katedrą Św. Mikołaja, przystanią żeglarską, ale również możliwością skorzystania z rejsu po dziewiętnastowiecznym, najdłuższym w Polsce, bo prawie 150 km Kanale Elbląskim, jedynym tego typu na świecie, gdzie statki nie tylko płyną, ale też przemieszczają się po lądzie.

Malbork położony jedynie 60 km od Hotelu Continental przyciąga monumentalnym zespołem zamkowym, od 1997 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jest to największa zachowana do dziś średniowieczna warownia w Europie. Budowę zamku rozpoczęto w 1275 roku.

Gdańsk to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji. Warto wybrać się na spacer szlakiem zabytków, rozpoczynając od Muzeum Bursztynu w dawnej Bramie Więziennej, otwierającej Drogę Królewską, z unikatową kolekcją bursztynu, poprzez Złotą Bramę, ulicę Długą do Dworu Artusa i Bazyliki Mariackiej, zwaną też „koroną Gdańska”, z której można podziwiać panoramę miasta oraz dalekie Żuławy. Nie można też pominąć urokliwej uliczki Mariackiej z licznymi warsztatami bursztynu, rękodzieła i militariów oraz w dających wytchnienie zacisznymi kafejkami. Na skraju starego miasta trzeba odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności (ECS), gdzie możemy poznać najnowszą historię Polski pokazaną w sposób bardzo nowoczesny, dynamiczny i interaktywny. Natomiast ze starego gdańskiego portu warto przepłynąć statkiem na Westerplatte, najpierw podziwiając historyczną panoramę Gdańska, przez stoczniową zabudowę, wreszcie dotrzeć do miejsca, gdzie rozpoczęła się druga wojna światowa i miejsca bohaterskiej obrony tego przyczółka przez jedyny regularny oddział Wojska Polskiego poza granicami II Rzeczypospolitej Polskiej.

Po historycznym Gdańsku czas na relaks i odpoczynek w kuracyjnym Sopocie oraz zobaczenie nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się Gdyni.